יום רביעי, 27 באוגוסט 2014

מהי מלגזה טלסקופית?מלגזות הן כלי עבודה המיועדים להרמה ושינוע של מטענים במקומות שונים ולצרכים מגוונים. ישנן כיום בשוק מלגזות שונות המופעלות בדרכים שונות, לעומסים שונים ולהרמה לגבהים שונים. בין המלגזות העיקריות ניתן למנות:
·         מלגזות דיזל לעבודות כבדות
·         מלגזות חשמליות למחסנים
·         מלגזות ענק לעבודות במפעלי ייצור גדולים ואתרי בנייה
·         מלגזות שטח לעבודות חקלאיות
·         מלגזות ידניות לעבודות נקודתיות במחסנים ומפעלים
·         מלגזות טלסקופיות לעבודות שדה ושטח מיוחדות
מלגזה מבית Hyster
כל המלגזות הללו, ששונות בגודלן ובייעודן, עובדות על אותו העיקרון של הרמה ושינוע מטענים במקומות שונים ולצרכים מגוונים. אחד מסוגי המלגזות המיוחדות בתחום זה הוא מלגזות טלסקופיות לעבודות שדה מיוחדות.

הייחוד של מלגזה טלסקופית

מלגזה טלסקופית היא למעשה מלגזה רגילה, המיועדת גם היא להרמה ושינוע של מטענים שונים, אך הייחוד שלה הוא בזרוע הטלסקופית, המחוברת לתושבת המטען עם הזרועות המרימות. מלגזות אלה מסוגלות להרים מטענים כבדים במיוחד, ולשנע אותן למרחקים גדולים מבסיס במלגזה על ידי הארכת זרוע המטען בצורה טלסקופית.
מלגזות אלה משמשות לעבודות בשטחים חקלאיים, באתרי בנייה גדולים באתרי חפירה, באתרי תשתיות שונים וכדומה. יצרנית המלגזות הטלסקופיות הידוע ביותר בעולם היא MANITOU, שחולשת על 90% ממכירת כלי עבודה אלה בעולם.

להלן כמה דגמים של מלגזות טלסקופיות:

מעמיס טלסקופי מצודד – מעמיס טלסקופי מצודד הינו מכשיר המסוגל להגיע לגבהים מאד גבוהים, והוא משמש בחקלאות ובענף הבנייה. כלי עבודה זה הוא למעשה מלגזה ענקית, המסוגלת להרים מטענים במשקלים גדולים של עד 5 טון ולגבהים של עד 30 מטר. הזרוע הטלסקופית יושבת על מרכב בעל גלגלים הדומים לגלגלי טרקטור, ורגליות תמיכה לייצוב הכלי בעת העבודה. ניתן לצודד את הטלסקופ לכל כיוון שרוצים, ולעצור אותו בכל גובה עד לגובה המקסימאלי. לכלים אלה יש חיבורים מהירים לבמת העמסה, כף, מזלג, ג'יב, כננת וכדומה. אחד השימושים הנפוצים בכלי עבודה אלה בארץ הוא בענף התמרים המתנשאים לגבהים גדולים במיוחד.
מעמיסים טלסקופים מתקדמים – גם אלה הן מלגזות משוכללות ומתקדמות, המיועדות לעבודות ספציפיות בעומסים גדולים ולמטרות שונות. השימוש שנעשה בכלי עבודה אלה הוא מגוון החל מהעמסה, חפירה, והרמה של מטענים מסוגים שונים. תפקידו של המעמיס הטלסקופי דומה למלגזת שדה רגילה, אך הזרוע הטלסקופית שלו מאפשרת לו לתת מענה הרבה יותר רחב לצרכים אלה. כלי זה משמש כמלגזה ומנוף בו זמנית, ובקצה הזרוע ניתן לחבר אלמנטים שונים בהתאם לצרכים השונים כגון סל הרמה, קלשוני הרמה, משטחי הרמה וכדומה.
מעמיסים טלסקופיים אלה מגיעים עד לגובה של 18 מטר בכושר ההרמה שלהם, ומסוגלים לשאת משקלים של עד 16 טון. כולם פועלים על מנועי דיזל חזקים, ולהם גלגלי שטח הדומים לגלגלי טרקטור, על מנת לאפשר להם עבירות בשטחי חקלאות או בשטחי בנייה של תשתיות ומבנים גדולים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה