יום רביעי, 7 במאי 2014

מלגזה חשמלית VS מלגזה ידנית

מלגזה היא כלי עבודה להרמת מטענים ושינועם במקומות שונים. כיום יש בשוק סוגים שונים של מלגזות, המשמשות במקומות שונים, והמיועדות לביצוע עבודות בנפחים ובמשקלים שונים. הן משמשות במפעלים, בשטחים חקלאיים, בנמלים, באתרי בנייה גדולים, בתוך מחסנים וכיוצא באלה. לעבודה במחסנים סגורים בעלי מעברים צרים קיימים כיום שני סוגים של מלגזות שיכולות לשמש בהן ביעילות:
·         מלגזה חשמלית הנהוגה על ידי מפעיל
·         מלגזה ידנית

מלגזה חשמלית

מלגזה חשמלית נהוגה על ידי מפעיל נחשבת כיום לכלי העבודה המשוכלל והמתקדם ביותר בתחום זה. היא מגיעה בגדלים שונים, וכושר ההרמה שלה הוא בין 1.3 טון ועד 5 טון לערך. מלגזות אלה מיועדות לכל סוגי העבודה על משטחים ישרים, והן משמשות בעיקר לעבודה במחסנים, מחסני קירור, מחסני מזון, מחסנים צפופים וכדומה. יש להן הנדסת אנוש מעולה המאפשרת נהיגה קלה ובטוחה, וכן כושר תמרון מעולה תודות להיגוי האחורי שלהן. היגוי אחורי מאפשר תמרון במקומות צרים והגעה לכל מקום שנדרש במחסן.
מלגזות חשמליות כוללות גם מלגזות זעירות בעלות כושר הרמה של עד טון אחד, והן מתוכננות לעבודה במקומות עם מעברים צרים במיוחד. הן מאד ידידותיות לסביבה, ואינן פולטות גזים רעילים בזמן הפעלתן, עובדה שהופכת אותן למאד מבוקשות במקומות סגורים. הן מסוגלות להיכנס גם למעליות שירות במפעלים ובמחסנים שונים, על מנת להעבירן מקומה לקומה לצרכי עבודה שונים.
מלגזות חשמליות מובילות מיוצרות כיום בארה"ב, צרפת, איטליה וסין, וכולן פועלות על עקרון המנוע החשמלי, ההיגוי האחורי וכושרי העמסה שונים לפי מפרט היצרן.
מלגזות

מלגזה ידנית

מלגזות ידניות או כפי שהן מכונות: ציוד להרמה במחסנים, הן למעשה מלגזות חשמליות הנהוגות באופן ידני, ולא מתוך תא נהיגה על הכלי. מפעיל הכלי הולך עם המלגזה ממקום למקום, והוא מפעיל אותה תוך כדי הליכה. מלגזות אלה מגיעות בכמה דגמים שונים:
עגלת משטחים חשמלית – זוהי עגלת משטחים בעלת כושר הרמה של עד 1.3 טון, גובה ההרמה עד 130 מ"מ, והיא בעלת מנוע חשמלי ואמצעי היגוי נוחים הממוקמים כולם על ידית הנהיגה. עגלות אלה משמשות במחסנים להעברת משטחים ממקום למקום ביעילות ובנוחות.
מלגזת מפעיל הולך עם תורן – מופעלת גם היא באמצעות מנוע חשמלי וכושר ההרמה שלה מ 1 עד 1.6 טון לגובה של עד 6 מטר. היא יעילה במיוחד במחסנים לצרכי שינוע והרמה של משטחים במקומות שמלגזה חשמלית נהוגה לא נכנסת אליהם.
מאספת מזון נמוכה – מיועדת למחסני מזון והיא בעלת כושר הרמה של עד 2.5 טון. היא מופעלת באמצעות מנוע חשמלי, והיא בעלת כושר תמרון טוב, ומערכת בקרה אלקטרונית לפיקוד על מערכת הנסיעה וההרמה.

בחירה במלגזות השונות היא פונקציה של הצרכים הקיימים בכל מקום, תנאי המקום והעבודה והתקציב. כמו כל כלי עבודה אחר, גם את אלה יש לבחור לפי הייעוד שלהן, ויעילותן הספציפית למשימה שהן אמורות לבצע.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה