יום שלישי, 27 בספטמבר 2016

כל מה שצריך לדעת על תחזוקה שוטפת של מלגזותאסור להמעיט בחשיבותה של התחזוקה

בעסקים רבים מתבצעת עבודה מרובה באמצעות מלגזות. המלגזות משמשות למעשה ככלי עבודה מרכזי וחשוב מאוד והעבודה בלעדיהן נראית כמעט בלתי אפשרית. על מנת שהמלגזות תוכלנה לעבוד בצורה טובה לאורך כל השנה, חשוב לבצע עבורן תחזוקה שוטפת, בדיוק כפי שאנו עושים עבור רכבנו הפרטי. התחזוקה מאריכה את חיי המלגזה, משפרת את התפקוד שלה ומונעת היווצרות של תקלות. באמצעות תחזוקה טובה ניתן לא רק ליהנות מפעולה טובה יותר של המלגזה, אלא גם ניתן לחסוך כסף על טיפולים שונים שהיו צריכים להיערך אילולא התחזוקה. התחזוקה צריכה להתבצע רק על ידי אנשי מקצוע בתחום המלגזות, אשר מיומנים בביצועה באופן מקצועי.

איזו תחזוקה צריכה להתבצע במלגזות?

יש כמה דברים עיקריים שאנשי המקצוע עושים על מנת לתחזק מלגזות:
מלגזה


·         תחזוקת רכב – חשוב להבין שהמלגזה היא בראש ובראשונה כלי רכב. מסיבה זו, חשוב לטפל בה בצורה דומה לזו שמטפלים ברכב פרטי או מסחרי. תחזוקה בתחום הרכב כוללת טיפול במצברים, טיפול במערכת ההנעה וכדומה. עבור מלגזות חשמליות, הטיפול במערכת החשמלית צריך להיות קבוע והוא אמור להתמקד במצבר ובמערכת ההנעה החשמלית. במלגזות דיזל, הטיפול מתבצע בדומה לטיפול במנוע של מכונית והוא כולל שימון של המנוע, חיזוקו והחלפת חלקים בו במקרה הצורך.
·         טיפול במנגנון ההרמה – מנגנון ההרמה של המלגזה הוא מה שמייחד אותה לעומת כלי רכב אחרים. מדובר במנגנון מורכב למדי שעומד יום יום בעומסים גבוהים מאוד. על מנת שיישאר בטיחותי ושלא יישחק, יש צורך לטפל בו בצורה שוטפת, בין אם באמצעות שימון ובין אם באמצעות החלפת חלקים וחיזוק ברגים.

עבודה נכונה עם המלגזה היא חלק בלתי נפרד מתחזוקתה

לכל סוגי המלגזות יש הוראות שימוש מיוחדות שהן ספציפיות לכל מלגזה. בהוראות ניתנים פרטים שמסבירים על העבודה הנכונה עם המלגזה, כדוגמת משקל ומהירות מקסימלית. הקפדה על שימוש במלגזה לפי העומסים המותרים היא קריטית לצורך שמירה על יעילות עבודתה ולמניעת התקלקלות שלה. לכן, עבודה נכונה עם המלגזה מהווה למעשה חלק מהתחזוקה הכוללת שלה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה