יום רביעי, 30 באפריל 2014

מהי מלגזה אוטומטית?

מלגזה הינה כלי עבודה המיועד להרמה ושינוע של מטענים שונים. כל המלגזות המשמשות לעבודה זו מופעלות על ידי מפעילים, בין אם מדובר במלגזות דיזל, מלגזות חשמליות, מלגזות ידניות, מלגזות ענק, מלגזות שטח וכדומה. מלגזות משמשות להרמת מטענים במשקלים שונים החל מכמה עשרות ק"ג למלגזות ידניות או חשמליות זעירות, ועד לעשרות טונות במלגזות ענק המיועדות לעבודות כבדות. בנוסף למערך מלגזות אלה קיימות בשוק גם מלגזות אוטומטיות המיועדות לעבודה במחסנים אוטומטיים.

מהם מחסנים אוטומטיים

מחסנים אוטומטיים הם מחסני לוגיסטיקה ענקיים המשמשים חברות הפצה גדולות בתחום המזון, בתחום אחסון מוטות אלומיניום ובתחומים נוספים. מחסנים אוטומטיים הם למעשה מערך לוגיסטי שלם, המופעל באופן אוטומטי וממוחשב כאשר כל העבודה נעשית על ידי ציוד אוטומטי מסוגים שונים כגון:
·         מסועים
·         עגורנים
·         עגורני זרוע
·         מלגזות אוטומטיות

מלגזה

מערך זה של ציוד אוטומטי מאפשר את ניהול המחסנים הללו ללא מגע יד אדם (כמעט), ומייעל את מערך הלוגיסטיקה של החברה הנתמכת על ידי מחסן כזה. חברות מזון המשנעות סחורות על בסיס יומי חייבות פיקוח ובקרה מעולים על המוצרים הנכנסים והיוצאים מהמחסן. ניהול של מחסן בסדר גודל זה מצריך ידיעה ברורה של כמות המוצרים לפי החלוקה שלהם לקטגוריות שונות, תאריכי כניסה ויציאה, תאריכי תפוגת המוצרים וכדומה. אחסנתם במחסן והוצאתם קשורה בנתונים אלה, ולכן ניהול אוטומטי של מחסנים אלה מתבקש על מנת להגיע לייעול מקסימאלי. מחסנים אלה מנוהלים באמצעות מערכות ממוחשבות המחוברות לכל הציוד שהוזכר, והן מסוגלות לדעת איפה נמצא כל פריט במחסן, מתי הוכנס ומתי עליו לצאת מהמחסן לנקודות המכירה השונות. כל המערך הזה עובד באופן אוטומטי כאשר מלגזות אוטומטיות הן חלק נכבד מכך.

מלגזות אוטומטיות

מלגזותאוטומטיות הן למעשה מלגזות לכל דבר, שתפקידן להרים ולשנע מטענים במחסני לוגיסטיקה אוטומטיים. מלגזות אלה מופעלות על ידי פיקוד המערכת, והן חלק משרשרת הפעולות הנדרשות על מנת לנהל את המחסן באופן אוטומטי. מלגזות אלה מתוכננות לפי כושר ההרמה הנדרש מהן, הן פועלות עם מנועים חשמליים שאינם פולטים גזים רעילים המשאירים את המתקנים הללו נקיים מזיהום אוויר.
מלגזות אוטומטיות יש להזמין באופן מיוחד על פי הצרכים הספציפיים של מחסן הלוגיסטיקה. ניתן להזמין מלגזות כאלה לעומסים שונים, ולהרמה והורדה מגבהים שונים. הכל תלוי בסוג המחסן, סוג הסחורות ושרשרת האוטומציה שהן אמורות להיות חלק ממנו.
מלגזות אוטומטיות עושות את אותה העבודה של מלגזות רגילות, אך ללא מפעיל שיושב או שהולך איתן. הן עצמאיות לחלוטין ומופעלות על ידי בקרה מרחוק, המסונכרנת עם כל צרכי המחסן באופן מערכתי.
מלגזות אוטומטיות הן עוד פתרון עזר למערכים לוגיסטיים, משוכללים ואוטומטיים, המאפשרים ניהול ופיקוח על מחסנים מסוגים שונים, ביעילות רבה, ללא כוח אדם מיותר המביא לחסכון כספי ניכר עם הזמן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה