יום ראשון, 25 בינואר 2015

האם כדאי לרכוש מנוף או לשכור אחד?

במידה והבנתם שכדי לבצע עבודה מסוימת, אתם זקוקים לעבודה עם מנוף, הרי שכעת אתם צריכים לעמוד מול החלטה מורכבת למדי - האם תעדיפו לקנות מנוף, או שכדאי לכם דווקא לשכור אותו? בחירת האופציות בין הרכישה או ההשכרה איננה בחירה פשוטה בהכרח, ויש כמה נקודות שחשוב לשים לב אליהן, לפני שאתם ממהרים לבחור באופציה כזו או אחרת.


השוו בין שני המצבים כך:

       כמה זמן תהיה העבודה? - האם אתם זקוקים לעבודה עם מנוף באופן קבוע ללא הפסקה? הוא חיוני לעסק שלכם בכל יום ביומו? במקרים הללו, ברור שרכישה תהיה עניין משתלם יותר. לעומת זאת, אם אתם זקוקים למנוף לצורך פרויקט ספציפי, ואתם יודעים גם מה יהיה תאריך הסיום שלו - הרי שברוב המקרים, ככל הנראה השכירות היא המשתלמת ביותר מבחינתכם.

       האם השכירות היא אופציה הגיונית? - יש מקרים שבהם שכירות של מנופים לא תהיה בהכרח אופציה ראלית. למשל, אם אתם זקוקים למנופי גשר לעבודות שינוע בתוך מפעל - מאחר שמדובר על התקנה קבועה שלהם, ולא על מנוף נייד, הרי שקשה מאד למצוא אופציות לשכירות - ובמקרים הללו רק הרכישה היא אפשרית. אולם, לשימוש במנופי זרוע למשל, מנופי חוליות או מנופי הטענה - השכירות בהחלט באה בחשבון ויש לא מעט הצעות בתחום.

       השוו בין מחירים - לפעמים כדאי פשוט גם להשוות בין המחירים לכשעצמם ולראות כמה אתם תשלמו. לעתים, אם אתם זקוקים למנוף יקר במיוחד, אולי שכירתו לפרקי זמן שונים, בכל פעם כשתהיו זקוקים לו באופן ספציפי תהיה משתלמת יותר מרכישה שלו. אולם, בשוק של מנופים יד שני - אולי דווקא רכישה תהיה משתלמת יותר.

תמיד אפשר לקבל את השירות המתאים

אנחנו בטוחים שאתם כמובן תדעו לבסס את מערכת השיקולים שלכם בצורה נבונה, ולא לתת לגורמים זרים להפריע לכם בבחירה - כך שבסופו של יום תוכלו לבחור בשכירה או ברכישה, ולקבל את האופציה המשתלמת ביותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה