יום חמישי, 19 במרץ 2015

כך תוציאו רישיון נהיגה על מלגזה

החוק בישראל מחייב הוצאת רישיון לצורך נהיגה על כלי רכב מסוג מלגזה. מפעילי מלגזה נדרשים להחזיק ברישיון המכיל היתר נהיגה למלגזה בעומס המתאים. ישנם שני סוגים של היתרים לנהיגה על מלגזה:
א. היתר 129 – נהג עם היתר 129 רשאי לנהוג על מלגזה בכושר נשיאה של עד 20 טון בלבד.
ב. היתר 130 – נהג עם היתר 130 רשאי לנהוג על מלגזה בכל כושר נשיאה.

סוג ההיתר נקבע על סמך רישיונות קודמים של הנהג. במידה ואין ברשות הנהג רישיון נהיגה כבד, הוא יכול לקבל רק היתר 129. חשוב לציין באיזה היתר למלגזה מעוניינים כבר בעת הוצאת רש"ל 18 בתחנות הצילום של משרד התחבורה. ההיתר ניתן לאחר השתתפות בקורס מלגזנים הנמשך יומיים. הקורס הוא תנאי לקבלת רישיון למלגזה והוא כולל חומר עיוני ומעשי ומבחן שליטה (טסט).

נהיגה על מלגזה


תנאים לקבלת רישיון למלגזה


אלו הן דרישות הקבלה לקורס מלגזנים:

·         מועמד מעל גיל 18

·         רישיון נהיגה ישראלי בתוקף בדרגה B לפחות

·         הצגת טופס רש"ל 18 בהיתר הרצוי מתחנת צילום המאושרת על ידי משרד התחבורה

החלק התיאורטי בתכנית הלימודים של קורס מלגזנים מתייחס לכל ההיבטים של הפעלת ציוד מכני הנדסי. ראשית, הקורס נוגע בסוגיות של דרישות החוק, יסודות הפיזיקה, הכרת סוגי מלגזות ובטיחות בהפעלת מלגזות. שנית, הקורס מלמד את המשתתפים כיצד לתחזק מלגזה ואיך לנסוע בצורה בטוחה עם ובלי מטען. הקורס מועבר על ידי נהגים מוסמכים ואנשי מקצוע עם ניסיון בתחום הלוגיסטיקה.


לסיכום, מי שרוצה לקבל רישיון למלגזה צריך קודם כל להחזיק ברישיון נהיגה בסיסי. עליו לעמוד בתנאי סף ולהירשם לקורס מלגזנים המבוצע במכון המאושר על ידי משרד התחבורה. הקורס אינו ארוך והוא מהווה תנאי לאיתור משרה בתחומים רבים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה