יום ראשון, 25 באוקטובר 2015

מהם השימושים הבולטים במלגזה

מלגזה היא רכב משא ממונע ולכן היא משמשת להובלה ולהעמסת מטען למרחקים קצרים. היא מתאפיינת במבנה ייחודי הכולל זרועות פלדה דמויות מזלג. מלבד הובלה והעמסת מטען במסגרת משימות לוגיסטיקה, המלגזה משמשת גם את ענפי התעשייה והמסחר:

·         תפעול מפעלי ייצור
·         שינוע צינורות
·         גרירת רכבים חונים
·         תפעול סדנאות עבודה
·         העברת ציוד, ארגזים, משטחים וקרטונים בתוך מחסנים
·         תפעול אולמות תצוגה

המאפיין המשותף לכל השימושים הבולטים קשור לשליטה וליכולת ברכב. המלגזות זמינות במגוון יכולות וקיבולות ויש להן יכולת העמסה של 1-5 טון.

כיצד משתמשים במלגזה?

אלו כללי האצבע העיקריים לשליטה ברכב משא ממונע עבור הובלה והעמסת מטען למרחקים קצרים:

א. זרועות – השליטה על העלאת והנמכת הזרועות מספקת פתרונות לוגיסטיים גם בשטחים קטנים. אפשר להעלות ולהוריד את הזרועות ולשלוט בשיפוע שלהן בהתאם לצורך.
מלגזות

ב. צבתים – במקומות מסוימות כמו מחסני שטיחים מציידים את רכבי המשא בזרוע עגולה מפלדה במקום שתי זרועות פלדה שטוחות. המטרה בהחלפה הזו היא לנצל את תכונות הרכב עבור טיפול בחביות באמצעות צבתים.
ג. בטיחות – קל לשמור על הבטיחות במהלך כל השימושים הבולטים במלגזות. ראשית, הן מדורגות על פי עומס מקסימאלי ומרכז כובד קדמי. נתונים אלו מופיעים בבירור על גבי שלט קטן המסופק על ידי היצרן. אסור לעבור על הגבולות המצוינים עליו. שנית, ההיגוי של הגלגלים האחוריים משפר את כושר התמרון של הרכב בפינות צרות. זו מערכת היגוי ייחודית המסייעת לנסיעה בקו ישר.


יש חוקים מיוחדים הנוגעים לרישיון הנהיגה על כלי רכב ממונע המשמש להעמסה והובלה של מטען. זהו כלי עבודה חיוני ומרכזי במפעלים, מחסנים וסדנאות אך הוא מחייב גם הדרכות תקופתיות ובדיקות תחזוקה. בצורה כזו ניתן לנצל את כל השימושים של הכלי ללא חשש. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה