יום ראשון, 29 בנובמבר 2015

באילו מצבים מומלץ להשתמש במלגזה חשמלית?

מלגזה משמשת להעמסה ותובלת מטען. ניתן להפעיל אותה למרחקים קצרים והשימוש בה מבוסס על זרועות פלדה המוכנסות מתחת למטען. למרות שהומצאה כבר בשנת 1917, רק בשנים האחרונות זכתה המלגזה לעדנה מחודשת. הסיבה העיקרית לכך היא מלגזה חשמלית שפועלת ללא פליטת מפלט. הנה המצבים בהם כדאי להשתמש בה:

א. סביבת עבודה נקייה וסטרילית - במפעלים סטריליים בתחום המזון, התעשייה הקלה, הקוסמטיקה או הרפואה לא ניתן להשתמש במלגזה רגילה. העדיפות היא למלגזה חשמלית שמבטיחה סביבת עבודה בטוחה ונקייה. המלגזה לא מזהמת את סביבת העבודה וכך היא גם מאפשרת שמירה על קריטריונים מחמירים של בקרת איכות.
ב. איזורים שקטים - מומלץ להשתמש במלגזה חשמלית באיזורים בהם יש לשמור על השקט. אלו לדוגמא חניונים, בנייני משרדים וכדומה. מלגזות חשמליות מייצרות פחות רעש במהלך העבודה אך הן לא פחות יעילות מבחינת מפרט טכני וביצועים.
מלגזה

ג. חיסכון בהוצאות - המלצה נוספת היא להשתמש במלגזה כאשר מעוניינים לחסוך בהוצאות דלק. במלגזה חשמלית כמעט ואין נוזלי פסולת, היא נחשבת ידידותית לסביבה ואין מנוע או נוזל קירור למנוע. הבלימה של המלגזה מתרחשת באופן חשמלי וברגע שהמפעיל לוחץ על הדוושה.
ד. גודל - מלגזה חשמלית מתאפיינת בהתאמה למקומות צרים. אפשר להשתמש בה בחללי עבודה סגורים ומקורים, היא מתאימה לשינוע מטען מתוך חניונים ואפשר לעבוד איתה ברצף ללא חשש מזיהום של האוויר. יש גם דגמי מלגזות שמשלבות בין העיקרון של מלגזה חשמלית רגילה ומלגזת מפעיל צרה.

שמירה על בטיחות בהפעלת מלגזה חשמלית


כללי הבטיחות בענף הלוגיסטיקה, השינוע והבנייה תקפים לגבי כל סוגי המלגזות. יש להקפיד עליהם גם במהלך הפעלה רגילה של מלגזה חשמלית. לפי כללים אלו, מלגזות מדורגות על פי עומס מקסימאלי ומרכז כובד קדמי. המידע מסופק על ידי היצרן והוא מופיע על שלט קטן.

בעת הפעלת המלגזה חשוב לשים לב להיגוי של הגלגלים האחוריים, היות והכרחי להחיל כוח היגוי כדי לשמור על מסלול נסיעה ישר. עם זאת, קל להתרגל ליתרונות של עבודה עם המלגזה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה