יום שלישי, 22 בדצמבר 2015

האם מומלץ לרכוש טרקטור משומש?

קשה להכריע בצורה חד משמעית בשאלה האם מומלץ לרכוש טרקטור משומש. טרקטור הוא ציוד מכני הנדסי כבד חשוב וחיוני המשמש לשורה ארוכה של מטרות, אך לא כל העסקאות דומות אחת לשנייה. עדיף לקבל החלטה מושכלת רק לאחר שבוחנים כל מקרה לגופו ובודקים את הנושאים הבאים:

א. אופי השימוש המיועד בטרקטור - קבלן בנייה שמשתמש בטרקטור מדי יום ובצורה אינטנסיבית לא יכול להרשות לעצמו לחסוך בהוצאות. עליו לרכוש טרקטור חדש ולהבטיח את פעולתו גם לאחר מספר שנים ברצף. לעומת זאת, אנשי מקצוע אחרים או חברות המציעות שירותי בנייה לצד שירותים אחרים, בהחלט יכולים ליהנות מהמחירים האטרקטיביים של טרקטור משומש.
ב. מצב הטרקטור - בתחום הרכב והתחבורה יש משמעות גדולה למצב הכלי. טרקטור במצב טוב שנמכר מיד שנייה יכול להיות הרבה יותר יעיל מטרקטור חדש אך בעל מפרט טכני מוגבל. בסופו של דבר, השאלה היא מה מצב הטרקטור כאשר רוכשים אותו, ולא מה היה מצבו כאשר הוא יצא לשוק.
טרקטור

ג. מסגרת התקציב - הסיבה העיקרית לרכישת טרקטור משומש היא כלכלית. מבחינת הלקוח, השאיפה היא לחסוך בהוצאות ולעמוד במסגרת התקציב מבלי לוותר על הטרקטור. כדי לעמוד במסגרת התקציב כדאי להגדיר אותה מראש. כך יודעים האם נשאר מקום לטרקטור חדש והאם יש צורך בפשרה על טרקטור קיים.

השוואה בין סוגי טרקטורים

מומלץ לרכוש טרקטור משומש עם יכולות בסיסיות ברמה גבוהה. לטרקטור כזה תהיה יכולת בלימה נפרדת לכל אחד מהגלגלים האחוריים, יחידת הינע חיצונית, אפשרות להניף ציוד ואביזרים נלווים ויכולת לקבע את מהירות סיבוב המנוע כדי לאפשר עיבוד ומהירות אחידים.

בנוסף, יש להבחין בין סוגי הטרקטורים. אפשר להשוות מחירי טרקטור משומש לעבודות מטעים, טרקטור גידולי שדה קטן וטרקטור גידולי שדה גדול. אלו הכלים שמיועדים למשקים חקלאיים והם מתחברים בדרך כלל למחרשה, דיסקוס, מדשנת או משתת.


לסיכום, אין תשובה עקרונית לשאלה האם כדאי לרכוש טרקטור משומש כי יש הרבה שיקולים שמשפיעים על ההחלטה. התייחסו לשיקולים הללו מראש והשקיעו זמן בהשוואת דגמים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה