יום שלישי, 12 בינואר 2016

מהם ההבדלים בין סוגי טרקטורים שונים?טרקטור הוא אחד מכלי הרכב הכבדים הנפוצים והמפורסמים ביותר. ייעודי העיקרי הוא גרירה או משיכה של כלים אחרים במשק ובתעשייה. הנה לדוגמא כמה הבדלים שניתן למנות בין סוגי טרקטורים:

א. יכולות בסיסיות - לרוב הטרקטורים יש יכולות בסיסיות שמאפשרות את העבודה איתם בתנאים יחסית קשים. עם זאת, יש טרקטורים ייעודיים שמציעים תכונות אלטרנטיביות. התכונות הבסיסיות של טרקטור אמורות להיות בלימה נפרדת לכל אחד מהגלגלים, יחידת הינע חיצונית שמעבירה כוח מהמנוע אל ציוד חיצוני נגרר, אפשרות להניף ציוד ויכולת לקבע את מהירות סיבובי המנוע.
טרקטורים

ב. ענף החקלאות - סקירה של טרקטורים בענף החקלאות היא הדרך הטובה ביותר לזהות את ההבדלים הבולטים בין הדגמים השונים. שלושת הסוגים הנפוצים בישראל לדוגמא הם טרקטור מטעים, טרקטור גידולי שדה קטן וטרקטור גידולי שדה גדול. טרקטור מטעים הוא כלי צר ונמוך, לעומת טרקטור גידולי שדה קטן שמגיע ליכולת הרמה של שני טון. טרקטור גידול שדה גדול עם מעל 150 כ"ס מסוגל להרים עשרה טון.
ג. חיבור כלים ואביזרים - עוד דרך לבדוק את ההבדלים בין סוגי טרקטורים היא על פי הציוד שניתן לחבר אליהם. כאן ההבדלים הם בין טרקטור שמתחבר למשל למחרשה, מקלטרת, דיסקוס, מדשנת, מערג ומשתת. מבחינת כלי רכב דומים שמבצעים פעולות זהות, אפשר למנות לצד טרקטור גם מחפרון, דחפור, טרקטורון ויעה אופני. השאלה היחידה היא איזה כלים מחברים לטרקטור, או כיצד מנצלים אותו לצרכי הלקוח.

איך בוחרים טרקטור ייעודי?

ההבדלים בין סוגי טרקטורים שונים אמורה לסייע לבחירה מוצלחת של ציוד מכני הנדסי. אפשר להתחיל בהגדרת צרכים ומטרות, להמשיך בהתייעצות עם אנשי מקצוע ולסכם בהשוואה בין דגמים ומפרט טכני. רצוי לאסוף מידע על יצרני טרקטורים ולנסות להבין מה כל אחד מהם מציע. מבחינת מחירים, טרקטור גדול ומאסיבי יהיה יקר יותר אך הוא ישמש למגוון גדול יותר של צרכים.
לסיכום, ההבדלים בין טרקטורים באים לידי ביטוי ביכולות, בענף החקלאות וביכולת לחבר אביזרים. את ההבדלים הללו יש להכיר לפני שבוחרים ציוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה